» N-VA deelt Europese bezorgdheid over begroting

N-VA deelt Europese bezorgdheid over begroting

klok 06 januari 2012

De Europese gele kaart voor de begroting is voor de N-VA geen verrassing: "Altijd en overal, tijdens de onderhandelingen, bij informele contacten en tijdens de besprekingen in het parlement, hebben we gevraagd om de Europese aanbevelingen en doelstellingen ter harte nemen. We vroegen om de juiste cijfers en om adequate maatregelen…" Dat zegt Steven Vandeput, begrotingsspecialist van de N-VA, over de afkeuring door Europa van de Belgische begroting.

Volgens de N-VA is de bezorgdheid van de Europese Commissie terecht. De federale begroting is niet opgesteld om onder de drie procent tekort eindigen. "De Europese Commissie toont dat het haar menens is en gaat puur af op economische realiteit. Deze begroting is gewogen en te licht bevonden”, zegt Vandeput.

De N-VA deelt dus de bezorgdheid van Europa en wijst erop dat zij nu hetzelfde zeggen als wat de partij al maanden herhaalt. De N-VA roept de regering dan ook op om zo snel mogelijk een aangepaste begroting in te dienen, uitgaande van realistische parameters. Vandeput: "We gaan ervan uit dat de bijkomende inspanningen die men zal moeten leveren, vooral besparingen op uitgaven zijn (zoals de Europese aanbevelingen ook vragen) en niet opnieuw extra belastingen, want die bevat de begroting nu al veel te veel."

Vandeput: "Naast de begrotingsdoelstelling zijn er nog vijf aanbevelingen die we best ter harte nemen, als we uit de financiële schijnwerpers van Europa willen blijven. Wij zijn dus ook benieuwd naar de reacties van Europa op het gebrek aan oplossingen van deze regering voor de inflatie, de versterking van onze competitiviteit en onze arbeidsmarkt: heikele thema's waarop het regeerakkoord onvoldoende inzet en waarop de Europee Unie streng zal toekijken."

Contactinfo:

Annemie Nijs, Communicatieverantwoordelijke Kamerfractie N-VA
E-post: annemie.nijs@n-va.be

Thema('s):
Print Share/Bookmark

Facebook           Youtube          Twitter     Linked in